Robotizuotos pavarų dėžės

Robotizuotos pavarų dėžės

Robotizuotos pavarų dėžės veikimas

Robotizuotos, robotizuotos pavarų dėžės

Robotizuota mechaninė pavarų dėžė

Robotizuotos pavarų dėžės veikimo  principas yra kaip mechaninės, tačiau vairuotojas turi visus automatinės privalumus: jam nereikia pačiam perjunginėti pavarų. Robotizuotas pavarų dėžes šiuo metu į automobilius, kaip pigesnes „tikrų“ automatinių alternatyvas, montuoja „Citroen“, „Toyota“ bei kiti gamintojai. Kažkada tokias turėjo net ir „Ferrari“ – tiesa, dėl kitokių priežasčių. Gamintojas tiesiog neturėjo efektyvios automatinės pavarų dėžės. Robotizuotos pavarų dėžės valdymas reikalauja tam tikrų įgūdžių, prie jos tenka pasipratinti.

 

Pagrindinis tokių pavarų dėžių trūkumas – didelis sankabos mazgo apkrovimas. (Daugiau apie sankabos gedimus sužinosite paspaudę čia).  Tikrai ne visi žino, kad sustojus prie šviesoforo, tokios PD selektorių reikia perjungti į neutralią padėtį. Tik tada sankaba tarnaus ilgiau. Robotizuota.

Dar vienas svarbus momentas – dažnai nesutampa roboto veikimo greitis ir vairuotojo lūkesčiai. Tarkim, norėdamas įsilieti į bendrą srautą, vairuotojas, važiuodamas antra pavara, spusteli akceleratorių, tačiau automobilis, užuot greitėjęs, pirma šokteli į priekį, tarsi stodamas, o tik vėliau staigiai pradeda greitėti. Taip vyksta todėl, kad robotizuotos PD veikimas identiškas mechaninės PD veikimui – negalima tik spausti akceleratoriaus. „Perjungiant“ pavaras akceleratorių reikia ir atleisti.

 

Robotizuotos pavarų dėžės. Robotizuota pavarų dėžė

Robotizuotos mechaninės pavarų dėžės dalis

Robotizuotos pavarų dėžės pigios, ganėtinai ekonomiškos. Jas dažniausiai montuoja į nedidelius A ir B klasės automobilius. C klasės modeliai jas gauna rečiau. Atmetus niuansus su sankaba, robotizuotos PD ganėtinai patikimos ir ilgaamžės. Problemų gali kelti tik neprižiūrima elektronika.

 

Robotizuotos pavarų dėžės – privalumai

 

    • Iš esmės, ta pati mechaninė pavarų dėžė, tad jos konstrukcija paprastesnė ir patikimesnė, negu variatoriaus ar klasikinės APD;
    • Palyginti nebrangus aptarnavimas;
    • Lengvai remontuojama;
    • Mažos kuro sąnaudos;
    • Galimybė pačiam perjunginėti pavaras.

 

Robotizuotos pavarų dėžės trūkumai